E-papieros

E-papieros

E-papierosem określa się elektroniczny papieros, czyli taki specjalny inhalator nikotyny, który jest zasilany przeważnie bateriami klasycznymi. Poprzez wdychanie poprzez ten e-papieros nałogowy palacz uzyskuje jakby wrażenie, że pali tradycyjnego papierosa. Jest istotne także i to, że ten rodzaj urządzenia przekształca wdychane do płuc substancje, zamienia roztwór inhalacyjny. Oznacza to, że według wielu źródeł e-papieros to nieco zdrowsza alternatywa wobec klasycznych papierosów. Kolejnym typem cech charakterystycznych, wyróżniających e-papieros na tle innych okazuje się być fakt, że w roztworze tu opisywanym pojawiają się nieduże ilości wody, jaka została uprzednio zdemineralizowana. Co więcej, znajdują się w niej też często pewne ilości etanolu.

Takie podejście do palenia, a w zasadzie rzucanie palenia poprzez sukcesywne przerzucenie się na e-papierosy jest przede wszystkim efektem prac podjętych nad stworzeniem zdrowszego wariantu niż papieros klasyczny, które miały miejsce w połowie minionego stulecia. Wtedy to zabrano się za eksperyment z e-papierosami. Nie udało się wtedy jednakże skonstruować nic, co przypominałoby współczesne rodzaje e-papierosów.

Musimy wiedzieć, że tego typu papierosy są dozwolone do palenia nawet w miejscach publicznych, bardzo często są one aromatyzowane dodatkowo, więc palacz korzystający z nich może się zdecydować na odpowiedni typ papierosów, pod względem smakowym. E papierosy kupuje się nawet w popularnych galeriach handlowych. Do nich wkłada się później odpowiednie wkłady, inaczej mówiąc płyny zwane liquidami.

Artykuł napisany przez: